Temat: Student jako głos jakości: jak angażować się w poprawę edukacji?
Prowadzi: prof. Jakub Brdulak
Kiedy: 25.11.2024, poniedziałek, godz. 18.00 – 19.00
Gdzie: Online
Twoje zdanie ma znaczenie! Ten webinar pokaże, jak studenci mogą aktywnie uczestniczyć w procesie poprawy jakości kształcenia na uczelniach. Omówimy rolę samorządu studenckiego oraz jak ważne jest aktywne uczestnictwo w radach i komisjach zajmujących się oceną jakości kształcenia.
Poznasz konsekwencje słabej reprezentacji studentów i jak brak zaangażowania może wpłynąć na standardy kształcenia. Pokażemy, jak wykorzystać swoją studencką pozycję do zmiany na lepsze oraz jak student może wpływać na procesy decyzyjne na uczelni, dbając o swoje prawa oraz o jakość nauki.
Prof. SGH, dr hab. Jakub Brdulak
Profesor uczelniany w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Pełnomocnik Rektora SGH ds. Jakości Kształcenia.
Realizuje badania w ramach University of Twente (CHEPS, Visiting Researcher).
Autor jednego z pierwszych doktoratów w Polsce na temat zarządzania wiedzą. Oprócz zarządzania wiedzą i informacją, jego aktywność obejmuje również obszar związany z zarządzaniem jakością w szkolnictwie wyższym.
Członek Zarządu Fundacji na rzecz Jakości Kształcenia (FJK) przy Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich (KRASP).
Ekspert Boloński przy Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego (do 2014 roku), a obecnie ekspert delegowany przez MNiSW do tzw. Peer Learning Group w sprawie jakości kształcenia w ramach prac Procesu Bolońskiego (BFUG-QA) oraz do projektu badawczego MICROBOL.
Ekspert MNiSW w programach „Akredytacje zagraniczne” oraz „Mistrzowie Dydaktyki”.
Członek Polskiej Komisji Akredytacyjnej (PKA). Ekspert w latach 2016-2018 Litewskiej Komisji Akredytacyjnej (SKVC) a obecnie ekspert Łotewskiej Komisji Akredytacyjnej.
Współpracował z amerykańską organizacją pozarządową ASHOKA.
Jest członkiem dwóch projektów badawczych Erasmus Plus: DASCHE i TRACK-VET dotyczących kształtowania i oceniania kompetencji społecznych.
Autor ponad 100 publikacji, głównie z zarządzania wiedzą i zarządzania w szkolnictwie wyższym.
Prowadził zajęcia dla studentów w Rumunii, Turcji, Kanadzie, Belgii i na Łotwie, również w ramach CEMS-The Global Alliance in Management Education we współpracy z globalnymi firmami Deloitte i DB Schenker.